Görüntülü Diafon Sistemi Nedir

Görüntülü Diafon Sistemi Nedir?

Görüntülü Diafon sistemi, genellikle apartman ve işyerlerinde kullanılan, giriş kapısı ile daireler yada daireler ile daireler arasında sesli ve görüntülü iletişimi sağlayan güvenlik sistemleridir. Görüntülü diafon sistemi ile zil paneli üzerindeki kamera görüntüsü otomatik olarak dairedeki monitöre iletilir. Bu sayede hem kapıdaki kişinin kim olduğu görülebilir hem de sesli olarak iletişim kurulması sağlanır. Güvenlik konusunda önemli ölçüde fayda sağlayan görüntülü diyafon sistemleri ile ihtiyaç halinde apartman görevlisi, site güvenliği ve daireler arasında sesli ve görüntülü iletişim de kurulabilir.

Görüntülü Diafon Sistemi Zil Paneli
Diafon Sistemi Zil Paneli

Görüntülü diafon çeşitleri nelerdir?

Görüntülü diafon sistemleri benzer fonksiyonlara sahip olsalar da ihtiyaca ve bütçeye göre farklı özellikleri barındırabilmektedir. Ekran çözünürlüğü, zil sesi ayarı, dokunmatik ve tuş seçenekleri, ekran boyutu, kayıt özelliği ve kapasitesi gibi farklı özelliklere sahip marka ve model seçenekleri bulunabilmektedir.

Görüntülü diafon fiyatları nedir?

Görüntülü diyafon fiyatları, diafon çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Diafon sistemleri’nde kullanılan ekranlar 2,5 inç ile 7 inç aralığında olabilmektedir. Ekran boyutunun büyümesi ürün fiyatını da etkilemektedir. Ayrıca ekranın dokunmatik olup olmaması, görüşme kaydını resim olarak saklanması ve çözünürlük yüksekliği gibi ürün ve görüntü kalitesi de aynı şekilde diayon sistemi fiyatını değiştirebilmektedir. Elbette ihtiyacın doğru olarak belirlenebilmesi projelendirme ve satınalma aşamasında çok önemlidir. Ayrılacak bütçeyi de hesaba katılarak en doğru modeli belirleme noktasında teknik ekiplerimiz destek olabilmektedir.

Görüntülü diafon nasıl kullanılır?

Görüntülü diafon sistemi oldukça basit bir çalışma mantığına asahiptir. Zil çaldığı anda Daire zili çaldığında zil paneli üzerindeki kamera ile görüntü daire ekranına aktarılır. Zil çaldığında diafon üzerindeki tuşa basılı tutarak konuşma sağlanır. Kapı açma, apartman görevlisiyle veya diğer dairelerle iletişime geçmek için diğer ilgili tuşlar kullanılmaktadır.

Görüntülü diafon özellikleri ve diyafon fiyatları için ekiplerimizle iletişim kurabilirsiniz.