Hikvision Isı Haritası Kamerası (Heat Map)

Hikvision Isı Haritası Kamerası (Heat Map) Nedir?

Perakendeciler için müşterilerin en çok hangi ürünlerle ilgilendiğini ve hangi promosyon ürünlerinin müşterileri mağazaya çektiğini bilmek hayati önem taşır. Mağaza yöneticileri, bu bilgiyi yorumlayarak iş ortağı olduğu markayı, markaya yapacağı stok yatırımını ve hatta mağaza raf ve vitrinlerini dizayn edebilirler.

Heat map kamera yada ısı haritası kamerası teknolojisi ile ziyaretçilerin mağazada zaman geçirdikleri alanları yani mağazanın yoğunluk haritasını farklı renk tonları ile ifade ederek ziyaretçinin yoğun olduğu hareketli bölgeler ile az ziyaretçi alan bölgelerin raporunu verebilirler.

Bu sayede mağaza yöneticileri ise kamera sistemleri üzerinden alınan bu verileri yorumlayarak, ürünlerini mağazaya en iyi şekilde nasıl yerleştirecekleri ve genel mağaza düzenini en iyi nasıl tasarlayacakları hakkında fikir edinebilirler.

Hikvision Fisheye Kamera
Hikvision Balıkgözü Kamera

Hikvision Balıkgözü (Fisheye) Kamera ile Geniş İzleme

Hikvision balıkgözü kameralar, geniş bir alanda yüksek çözünürlüklü panoramik görüntüler yakalarken ısı haritası, heat map raporları sunabilmektedir. Isı haritası, marka seçimi ve stok planlaması, mağaza tasarımı ve hatta iş gücü planlaması konularında önemli bir referans olabilmektedir.

Hikvision fisheye kamera (balıkgözü) ile rekabetçi fiyatlarla sahip olunabilecek tek bir kamera ile geniş ve kaliteli görüntüler alabilmek mümkün olmaktadır.