Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka Tanıma Sistemi

Kısaca ANPR (Auto Number-Plate Recognition) olarak ta anılan Plaka Tanıma Sistemi, araç plakalarında bulunan karakterlerin tanımlanarak araçların plakalarının okunarak analiz edilmesi ve elde edilen bu verinin entegre edilen sistem ve kurgulanan senaryoya göre kullanılmasını sağlayan sistemlerdir. Plaka tanıma sistemi, emniyet tarafından araçların güvenlik sorgulamasının yapılması amacıyla kullanılırken yanı sıra otopark, otel, alışveriş merkezi (AVM), iş merkezi ve sitelerde oldukça yoğun olarak kullanılmaktadır.

Plaka tanıma yada plaka okuma sistemi ihtiyacı olan ortamlar için ürün konumlandırma aşamasında dikkat edilmesi gereken öncelikli konu kullanılacak kameranın özel plaka tanıma kamerası mı yoksa genel kullanım amaçlı bir güvenlik kamera sistemi mi olduğudur. Kamerada kullanılan işlemcilerin plaka tanıma işlemine uygun olarak tasarlanmış olması plaka tanıma sisteminin hızı ve plaka tanıma doğruluk oranını doğrudan etkileyecektir.

Plaka tanıma sistemlerinde kullanılan kameralarda IR arka ışık özelliği olması ve kameranın plakaya hızlı odaklanabilmesi de plaka tanıma sistemi kalitesini ortaya koyacaktır. Seçilen kameranın plaka tanıma sistemi ile uyumlu çalışması son derece önemlidir.

Plaka Okuma Kamerası

Gönder

ANPR, Plaka Tanıma Sistemi Fiyatı, Keşif ve Projelendirme

Plaka tanıma sistemi fiyatları önemli farklılıklar gösterebilmektedir. Otopark kamera sistemi ve plaka tanıma sistemi ihtiyacı bulunan alanın ve ihtiyacın doğru analiz edilmesi plaka okuma ve tanıma sisteminin doğru konumlandırılması için şarttır.

Güvenlik ve kamera sistemi konusunda uzman ekibimizle ihtiyacınıza göre en uygun ve avantajlı ANPR, plaka okuma sisteminin belirleyerek en cazip fiyatları sunuyoruz. Ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetimizden faydalanmak için lütfen bize ulaşın.

ANPR, Plaka tanıma yada plaka okuma sistemi, otopark güvenlik sistemleri konusunda büyük avantajlar ve kolaylıklar sağlıyor. Otomatik bariyer sistemi ile entegre edilen plaka okuma sistemi sayesinde iş gücü verimliliği sağlanırken, kart veya kumanda bulundurma ihtiyacı da ortadan kaldırılabiliyor. izinli araçlar için bariyerler otomatik olarak açılırken, misafiraraçlarıngirişi esnasında plaka bilgileri otomatik olarak kaydedilerek güvenlik sağlanabiliyor.

Ayrıca sistem, ücretli otoparklar, araç parkını limitli olarak kullandıran avm ler ve iş merkezleri için de otopark ücret hesaplaması konusunda büyük fayda sağlıyor. İnsana bağlı hataları ortadan kaldıran otomatik plaka tanıma sistemi giriş ve çıkışların sorunsuz ve hızlı bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.

ANPR, Plaka Okuma Kamerası