Termal Kamera Sistemleri

Termal Kamera Nedir?

Canlı veya cansız tüm varlıklar sahip oldukları ısı derecesine göre gözle görülemeyen kızılötesi ışıma sağlarlar. Termal kamera sistemi, gözle görülemeyen bu IR enerjiyi yani ısıyı esas alarak görüntü oluşturan ve oluşan bu görüntüde ısı yoğunluğunu renk skalasında görmemizi sağlayan kamera sistemleri dir.

Yaygınlığı her geçen gün artan termal kamera sistemleri özellikle pandemi ile birlikte adından sıkça söz edilen bir teknoloji haline geldi. Termal ısı ölçer kameralar bu dönemde virüsle mücadele kapsamında, hastalık riski taşıyan kişilerin teşhis edilmesi için yoğun olarak kullanılmaktadır.

Virüse Karşı Termal Kamera Çözümleri

Termal kamera ile AVM’ler, işletmeler ve kurumların ve hatta sosyal alanların giriş çıkışlarını kontrol altına alabilirsiniz. Hastalık şüphesi taşıyan kişileri vücut ısı derecelerini ölçerek hızlıca tespit edebilirsiniz. Vücut ısıları normal değerlerin üzerinde olan kişiler tespit edildiğinde termal kamera alarm üreterek ilgilileri bilgilendirecektir.

Isı Ölçer Termal Kamera

Termal Isı Ölçer Kamera

Termal kamera sistemi, virüs ile mücadele konusunda önemli avantajlar ve kolaylıklar sağlamaktadır. Vücut ısısı kontrolü yapan termal kameralar ile anlık olarak analiz yapma fırsatı elde edebiliyoruz. Bu sayede virüs riski taşıyan kişiler %97 oranında başarı ile çok hızlı bir şekilde tespit edilebilmektedir.

Yapay zeka teknolojisi ile güçlendirilmiş olan termal kamera sistemleri, birden fazla kişinin taranmasını ve vücut ısı ölçümünü yapabilmektedir. Bu özelliği ile başta AVM’ler, hastaneler, toplu taşıma giriş çıkışları ve hatta sosyal alanlar olmak üzere tüm kalabalık ortamların giriş çıkışları kontrol altına alınması ve virüs riski taşıyan kişilerin tespiti kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Termal ısı ölçer kamera sistemi ile ilgili detaylı bilgi için almak hemen ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Gönder

Termal Kamera Fiyatları

Termal Kamera Kullanım Alanları

Işık kaynağı gerektirmeden uzun mesafe görüntü yakalayabilmeleri nedeniyle özellikle sınır güvenliği gibi askeri uygulamalar için geliştirilen termal kamera sistemi bugün birçok alanda kullanılıyor.

Termal kameralar özellikle endüstriyel tesisler, fabrikalar, bankalar, hava limanları, otobüs terminalleri, oteller, alışveriş merkezleri, gıda satışı yapan büyük marketler, çeşitli kamu kurumları ve kurumsal firmaların genel müdürlük binalarında kullanılabiliyor.

Termal Kamera Fiyatları

Termal kamera fiyatları büyük değişkenlik göstermektedir. Kullanıldığı alan, görüş mesafesi ve görüntü kalitesi gibi kriterlere bağlı olarak farklı marka ve model termal kamera kullanımı söz konu olacak ve termal kamera fiyatı bunlara bağlı olarak değişecektir. Termal kamera ile ilgili detaylı bilgi ve termal kamera ihtiyacınıza uygun en ekonomik çözümler için hemen satış ekibimizle temasa geçebilirsiniz.